Bilmeceler

05.11.2004

1. Bir gece bekçisi bir gün rüyasında hırsızların bankayı soyduğunu görür ve patrona "Patronum, dün gece rüyamda bankayı soyan hırsızların olduğunu gördüm ve benimde bir çok rüyam gerçek olur" der. Patron güvenlik önlemini alır. Gerçekten de bankaya hırsızlar gelir. Bu hırsızlarda bu sayede yakalanır. 3 gün sonra patron bu adamın yanına gelir ve onu ödüllendirmek yerine kovar.Neden?


2. Bir kadınla bir adam evlenip balayı için italya'ya giderler. Orada hava çok sıcaktır. Kilisede hava serin olur diye kiliseye giderler Ama kilise de çok serin değildir. Orada kadın serinlemek için yelpazeyi çıkarır, adamın da uykusu gelir ve kadının dizine yatar. Adam rüya görmeye başlar. Rüyasında II. Dünya Savaşının ortasındadır ve silahsızdır birden naziler savaşmayı bırakıp bu adamı öldürmeye kalkarlar. Bir nazi tam adamı öldürecekken adam uyanır. Ama kadnın yelpazesi adamın boynuna çarpar ve adam anında ölür.Buradaki saçmalık nedir?


3. Bir adam dağa çıkar orada kaybolur. Yürümeye devam eder bu sırada karşısına bir dağ evi çıkar. Adam pencerenin buğusunu siler , ölü bir adam görür ve kaçmaya başlar. Bunu polise anlatır. Polis de bu adamı tutuklar. Neden?


4. Bir adam tekneyle balık avlamaya çıkar. Ama büyük bir poyraz başlar ve tekne alabora olur. Adam zarzor kurtulur ve eve gider. Eve gelince cebinden bir kibrit çıkarıp yakar ve annesini ölmüş olarak bulur. Poliste bu adamı tutuklar. Neden?


5. Bütün soruları bilen bir adam varmış bir de bütün soruları soran bir adam varmış. Bu ikisi cumhurbaşkanlığı seçmelerine katılır. Hangisi kazanır?


6. Öykünün kahramanı bir genç kız. Bu genç kız, kendi annesinin cenaze töreninde daha önce kim olduğunu hiç bilmediği bir genç adamla karşılaşıyor. Bu genç adam kızın rüyalarının adamı ve kız görür görmez adama aşık oluyor. Cenazeden sonra bir daha o adamı göremiyor. Aradan bir kaç gün geçiyor. genç kız kız kardeşini olduruyor. Polis neden öldürdüğünü sorduğunda, genç kız cevap veriyor? kızın kızkardeşini öldürme sebebi nedir?


Cevaplar :


1.Çünkü adam işini yapmak yerine uyumuştur


2.Eğer adam öldüyse rüyasını kim anlatıyor?


3.Pencere içeriden buğulanır


4.Tekne alabora olup kibritler ıslandığı için kibritlerin yanma olasılığı yoktur


5.ikiside kazanamaz çünkü hiçbir zaman BÜTÜN soruları soran ve BÜTÜN soruları bilen insanlar olamaz


6.genç kız, aşık olduğu adamın cenazeye geleceğini ve adamı orada göreceğini umuyor. Bunu doğru cevapladıysanız, polise gidip sizi hapsetmelerini isteyin. Bu ünlü bir Amerikan psikoloji testiymiş. Öldürebilme zihniyetine sahip kişiler buna doğru cevap verirlermiş. Seri katillerin çoğu bu teste hiç düşünmeden doğru cevabi vermişler. Doğru cevabı bulamadıysanız, ne iyi.